Tydzień dla Ziemi 2016.

21 kwietnia z okazji światowego Dnia Ziemi klasy I i II wytypowały zespoły 3-osobowe.zadaniem uczniów było wykonanie ekograffiti Bory Tucholskie -Moja Mała Ojczyzna. Wśród klas pierwszych wygrała klasa I E,przed IB i I D.Wśród klas drugich pierwsze miejsce zajęła klasa II c, przed IIE i II B.

 

Sukces klasy I d na konkursie PRZYRODA WOKÓŁ NAS.

Na początku czerwca odbył się finał konkursu organizowanego przez Tucholski Park Krajobrazowy i Nadleśnictwo Tuchola „Przyroda wokół nas” Każdego roku bierzemy udział w eliminacjach. W tym roku było to 10 zespołów klasowych z naszej szkoły. Na ponad 30 zespołów najlepiej wypadła reprezentacja klasy Id.Izabela Wasiliew, Natalia Wytrążek i Patrycja Semrau zakwalifikowały się do finału, który odbył się na strzelnicy w Plaskoszu. Klasa kibicowała koleżankom. Dziewczęta wystartowały z IV miejsca, ale niczym nie ustępowały swym rywalom. Ostatecznie zajęły III miejsce. W nagrodę otrzymały lornetkę, z której korzysta cała klasa.Brawo dziewczęta……20160616_124030

IV Kulturalna Nocka klasy II c…..

Klasa druga c spędziła całą dobę w szkole. To już czwarta nocka klasy. Sukcesem jest zapewne, że uczniowie nie spędzają tego czasu przed komputerami. Rozmowy, kalambury, filmy,szachy, gry karciane, gry na świeżym powietrzu, na sali, dyskoteki ,ale też próbne  testy -to harmonogramy tych imprez klasowych. Najważniejsze jest jednak to, że jesteśmy razem-integrujemy się. 20160617_200132 1

Na pieszym szlaku im.dra Kazimierza Karasiewicza są nowe tablice…

Po dziesięciu latach tablice na pieszym szlaku im.Patrona naszej szkoły wymagały odnowienia. Wiesława Jabłońska i Hanna Kłosowska zaktualizowały i odtworzyły teksty na poszczególnych tablicach. Rysunki zimorodka i bobra wykanała Magdalena Barylska z naszej szkoły.Burmistrz sfinansował wykonanie tych tablic, które wykonał p. Rybarczyk. Dużą pomocą służyła też p. A.Szrajber-Gut z Urzędu Miejskiego. Zapraszamy na szlak….

20160719_181716                                                             Jedna z tablic na szlaku w Zielonce.

Majówka w Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej-wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza ANIMUS grilowali..

20160617_141543Szkolny Klub Wolontariusza ANIMUS działa w naszej szkole od 2005r. średnio co dwa tygodnie odwiedzamy mieszkańców domu Pomocy Społecznej w Wysokiej. Te wyjazdy to żywe lekcje tolerancji, empatii . Grill to było podsumowanie roku szkolnego2015/16. Kiełbaski ufundował p. Jan Myśliwiec ze Śliwic, bułki Rada Rodziców naszej szkoły. To miło miłe popołudnie  zarówno dla podopiecznych ,jak i wolontariuszy.

Królowa Elżbieta II najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii

21 kwietnia to dzień urodzin brytyjskiej królowej Elżbiety II. Z tej okazji, uczniowie Gimnazjum nr 1 wzięli udział w konkursie na prezentację multimedialną o życiu Elżbiety II. Najlepsze prezentacje wykonały uczennice:
– Julia Rzepka kl. 1c (miejsce I)
– Emilia Urban i Małgorzata Jeżewska kl.1e (miejsce II)
– Patrycja Foksińka kl. 1d (miejsce III)
Prace uczennic zostały nagrodzone, a następnie prezentacja Emilii Urban i Małgorzaty Jeżewskiej została przedstawiona przez autorki z pomocą Weroniki Zabrockiej (1 e) klasom pierwszym, drugim i trzecim w sali multimedialnej. Dzięki temu interesującemu pokazowi, wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaznajomić się z życiem Elżbiety II jak również z historią Wielkiej Brytanii.

Dzień Zdrowego Stylu Życia

W dniu 1 czerwca 2016 r. pedagog Hanna Block-Zielińska wraz z panią Lidią Głomską zorganizowały i przeprowadziły w szkole Dzień Zdrowego Stylu Życia, we wszystkich klasach I, II, III przeprowadzono godziny wychowawcze wg scenariusza na temat: Składniki pokarmowe – czy wiesz, co jesz ? Uczniowie otrzymali ulotki: 1. Jesteś tym, co jesz, 2. Anoreksja, 3. Bulimia oraz Ankietę żywnościową i Kartę pracy „Mój harmonogram spożywania posiłków”, następnie 2 uczniów – przedstawicieli każdej klasy wzięło udział w przygotowaniu zdrowego posiłku – były to kanapki i owoce z darów okolicznych sklepów. Zdrowym poczęstunkiem – kanapkami i owocami poczęstowano pozostałych uczniów gimnazjum podczas jednej z przerw. W organizację Dnia Zdrowego Stylu Życia włączył się aktywnie Samorząd Uczniowski, który w tym dniu prowadził dla uczniów wszystkich klas I i II gimnazjum konkurencje sprawnościowe i plastyczne od hasłem „Zdrowy Styl Życia”.

DSCN0188

Światowy Dzień Bez Papierosa

31 maja obchodziliśmy Światowy Dzień bez Papierosa. W tym dniu pedagog Hanna Block-Zielińska we współpracy z panią Hanną Kłosowską zorganizowały w szkole Akcję profilaktyczną w ramach, której uczniowie klas I i II brali udział w konkursie wiedzowym na temat negatywnych skutków palenia papierosów, wszystkie klasy zrealizowały godzinę wychowawczą wg opracowanego scenariusza „Korzyści wynikające z niepalenia papierosów”, w szkole przeprowadzono akcję plakatową „Nie zawsze wędzone trzyma dłużej – Nie pal”, uczniowie klas I i II obejrzeli Prezentację multimedialną nt. Negatywnych skutków palenia papierosów i innych środków odurzających przygotowaną i przedstawioną przez uczniów z klasy II e: Jakuba Kłosowskiego, Kamila Wołoszyna, Weronikę Spelbert, Wiktorię Wojtas. Podsumowaniem akcji był Happening ulicami Tucholi w kierunku rynku miasta, podczas którego wręczano mieszkańcom miasta Ulotki informacyjne „Co siedzi w środku?” nt. Szkodliwości dymu tytoniowego.DSCN0172