Sukces klasy I d na konkursie PRZYRODA WOKÓŁ NAS.

20160616_124030Na początku czerwca odbył się finał konkursu organizowanego przez Tucholski Park Krajobrazowy i Nadleśnictwo Tuchola „Przyroda wokół nas” Każdego roku bierzemy udział w eliminacjach. W tym roku było to 10 zespołów klasowych z naszej szkoły. Na ponad 30 zespołów najlepiej wypadła reprezentacja klasy Id.Izabela Wasiliew, Natalia Wytrążek i Patrycja Semrau zakwalifikowały się do finału, który odbył się na strzelnicy w Plaskoszu. Klasa kibicowała koleżankom. Dziewczęta wystartowały z IV miejsca, ale niczym nie ustępowały swym rywalom. Ostatecznie zajęły III miejsce. W nagrodę otrzymały lornetkę, z której korzysta cała klasa.Brawo dziewczęta……

IV Kulturalna Nocka klasy II c…..

Klasa druga c spędziła całą dobę w szkole.To już czwarta nocka klasy.Sukcesem jest zapewne, że uczniowie nie spędzają tego czasu przed komputerami. Rozmowy, kalambury, filmy,szachy, gry karciane, gry na świeżym powietrzu, na sali, dyskoteki ,ale też próbne  testy -to harmonogramy tych imprez klasowych. Najważniejsze jest jednak to, że jesteśmy razem-integrujemy się. 20160617_200132 1

Na pieszym szlaku im.dra Kazimierza Karasiewicza są nowe tablice…

Po dziesięciu latach tablice na pieszym szlaku im.Patrona naszej szkoły wymagały odnowienia. Wiesława Jabłońska i Hanna Kłosowska zaktualizowały i odtworzyły teksty na poszczególnych tablicach. Rysunki zimorodka i bobra wykanała Magdalena Barylska z naszej szkoły.Burmistrz sfinansował wykonanie tych tablic, które wykonał p. Rybarczyk. Dużą pomocą służyła też p. A.Szrajber-Gut z Urzędu Miejskiego. Zapraszamy na szlak….

20160719_181716                                                             Jedna z tablic na szlaku w Zielonce.

Majówka w Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej-wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza ANIMUS grilowali..

20160617_141543Szkolny Klub Wolontariusza ANIMUS działa w naszej szkole od 2005r. średnio co dwa tygodnie odwiedzamy mieszkańców domu Pomocy Społecznej w Wysokiej. Te wyjazdy to żywe lekcje tolerancji, empatii . Grill to było podsumowanie roku szkolnego2015/16. Kiełbaski ufundował p. Jan Myśliwiec ze Śliwic, bułki Rada Rodziców naszej szkoły. To miło miłe popołudnie  zarówno dla podopiecznych ,jak i wolontariuszy.

Gminny konkurs z okazji Dnia Ziemi2016.

22 kwietnia odbył się w naszej szkole gminny konkurs wiedzowy „Ruszaj z nami w świat przyrody” W konkursie wzięła udział młodzież z naszego gimnazjum i gimnazjum w Stobnie. Po eliminacjach szkolnych ,w finale wzięło udział 20 najlepszych. Pytania zostały ułożone przez p. Dorotę Karnecką. Finał polegał na rundach pytań teoretycznych i praktycznych.
Lista nagrodzonych:
Im. Julia Kochańska ze Stobna
IIm. Kacper Kozłowski z Tucholi
IIIm. Sebastian Wytrążek z Tucholi
IVm. Martyna Narloch ze Stobna
Vm. Oliwia Lepak ze Stobna
Wyróżnienia:Patryk Nielek, Gracjan Dąbrowski, Filip Głomski, Jakub Kozłowski, Jan Główczewski- wszyscy z naszego gimnazjum. Nagrody ufundował WFOŚiGW w Toruniu.

Królowa Elżbieta II najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii

21 kwietnia to dzień urodzin brytyjskiej królowej Elżbiety II. Z tej okazji, uczniowie Gimnazjum nr 1 wzięli udział w konkursie na prezentację multimedialną o życiu Elżbiety II. Najlepsze prezentacje wykonały uczennice:
– Julia Rzepka kl. 1c (miejsce I)
– Emilia Urban i Małgorzata Jeżewska kl.1e (miejsce II)
– Patrycja Foksińka kl. 1d (miejsce III)
Prace uczennic zostały nagrodzone, a następnie prezentacja Emilii Urban i Małgorzaty Jeżewskiej została przedstawiona przez autorki z pomocą Weroniki Zabrockiej (1 e) klasom pierwszym, drugim i trzecim w sali multimedialnej. Dzięki temu interesującemu pokazowi, wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaznajomić się z życiem Elżbiety II jak również z historią Wielkiej Brytanii.

Dzień Zdrowego Stylu Życia

W dniu 1 czerwca 2016 r. pedagog Hanna Block-Zielińska wraz z panią Lidią Głomską zorganizowały i przeprowadziły w szkole Dzień Zdrowego Stylu Życia, we wszystkich klasach I, II, III przeprowadzono godziny wychowawcze wg scenariusza na temat: Składniki pokarmowe – czy wiesz, co jesz ? Uczniowie otrzymali ulotki: 1. Jesteś tym, co jesz, 2. Anoreksja, 3. Bulimia oraz Ankietę żywnościową i Kartę pracy „Mój harmonogram spożywania posiłków”, następnie 2 uczniów – przedstawicieli każdej klasy wzięło udział w przygotowaniu zdrowego posiłku – były to kanapki i owoce z darów okolicznych sklepów. Zdrowym poczęstunkiem – kanapkami i owocami poczęstowano pozostałych uczniów gimnazjum podczas jednej z przerw. W organizację Dnia Zdrowego Stylu Życia włączył się aktywnie Samorząd Uczniowski, który w tym dniu prowadził dla uczniów wszystkich klas I i II gimnazjum konkurencje sprawnościowe i plastyczne od hasłem „Zdrowy Styl Życia”.

DSCN0188

Światowy Dzień Bez Papierosa

31 maja obchodziliśmy Światowy Dzień bez Papierosa. W tym dniu pedagog Hanna Block-Zielińska we współpracy z panią Hanną Kłosowską zorganizowały w szkole Akcję profilaktyczną w ramach, której uczniowie klas I i II brali udział w konkursie wiedzowym na temat negatywnych skutków palenia papierosów, wszystkie klasy zrealizowały godzinę wychowawczą wg opracowanego scenariusza „Korzyści wynikające z niepalenia papierosów”, w szkole przeprowadzono akcję plakatową „Nie zawsze wędzone trzyma dłużej – Nie pal”, uczniowie klas I i II obejrzeli Prezentację multimedialną nt. Negatywnych skutków palenia papierosów i innych środków odurzających przygotowaną i przedstawioną przez uczniów z klasy II e: Jakuba Kłosowskiego, Kamila Wołoszyna, Weronikę Spelbert, Wiktorię Wojtas. Podsumowaniem akcji był Happening ulicami Tucholi w kierunku rynku miasta, podczas którego wręczano mieszkańcom miasta Ulotki informacyjne „Co siedzi w środku?” nt. Szkodliwości dymu tytoniowego.DSCN0172