Mikołajkowy Konkurs Ortograficzny

Nasza szkoła przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego zorganizowała już ósmy raz Mikołajkowy Konkurs Ortograficzny „O Pióro Burmistrza” dla uczniów klas VII z gminy Tuchola oraz klas II i III gimnazjum z powiatu. 4 grudnia o 9:00 w szranki stanęło 31 uczestników. Prace oceniało jury w składzie: Dorota Jaworska – nauczyciel polonista z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi, Hanna Szramka – dyrektor biblioteki, Ewa Ossowska – nauczyciel polonista z Tucholskiego Centrum Edukacji Zawodowej oraz Monika Słomińska nauczyciel polonista ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2, Anna Kozłowska – starszy bibliotekarz. Autorem dyktanda była Martyna Olejnik – nauczyciel polonista z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi.

Natomiast we wtorek 5 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie z nagrodzonymi i wyróżnionymi uczestnikami konkursu.

Nagrodę główną – „Pióro Burmistrza” – zdobyła Agnieszka Grudzina z Gimnazjum Powiatowego w ZSO w Tucholi. 

Kolejne miejsca zajęły:
II miejsce – Martyna Lipska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi
II miejsce – Natalia Hoppe z Gimnazjum Powiatowego w ZSO w Tucholi
III  miejsce – Agata Stopa z Gimnazjum Powiatowego w ZSO w Tucholi

Wyróżniono Julię Kochańską i Aleksandrę Krenską ze Szkoły Podstawowej w Stobnie.

Najwięcej trudności w pisowni sprawiły słowa: zadzierzgnęli, znak Raka, honoris causa, Literacka Nagroda Nobla, nuggetsy, zagorzały, Wydział Literatury i Języków Słowiańskich, Uniwersytet Kalifornijski, wtenczas, gmina Tuchola, „Taniec z gwiazdami”, Złota Sala, Zamek Królewski, gremium, piedestał.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy!