Dzień otwarty szkoły

W sobotę, 1 kwietnia br., w nowo tworzonej Szkole Podstawowej nr 2 w Tucholi (dotychczasowe Gimnazjum nr 1) przy ul. Piastowskiej 23, odbył się Dzień otwarty.

20170401_104758
Odwiedziło nas wielu przyszłych uczniów z rodzicami. Goście spotkali się z Dyrektorem szkoły i nauczycielami przy kawie i słodkim poczęstunku. W takiej atmosferze zapoznali się z ofertą edukacyjną oraz zajęciami dodatkowymi dla uczniów, obejrzeli wizualizację dostosowania wydzielonego piętra dla klas 0-3. Następnym punktem programu były występy muzyczne w wykonaniu naszych uczniów. Po części artystycznej goście zostali zaproszeni do zwiedzania budynku szkoły.
W pracowniach przedmiotowych zaprezentowano bogate zaplecze pomocy dydaktycznych, które uatrakcyjniają na co dzień naukę. Zapoznano się z bazą sportową, biblioteką z czytelnią i świetlicą – miejscem odpoczynku, zabawy i nauki.
Dla dzieci przygotowano moc atrakcji i niespodzianek, m.in.: eksperymenty fizyczne i chemiczne, quiz historyczny, zajęcia w sali sportowej, interaktywne gry i zabawy matematyczne, łamigłówki językowe, zagadki literackie w bibliotece, multimedialne zajęcia języków obcych.
Uczniowie przygotowali także wystawy, na których prezentowali swoje prace, zdjęcia z warsztatów językowych w Wielkiej Brytanii, projekty edukacyjne oraz osiągnięcia Szkolnego Klubu Wolontariusza „Animus”. Odbyły się warsztaty decupage, na których wykonano pisanki przeznaczone dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej oraz pieczono chleb.
Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane na zakończenie wizyty, drobne własnoręcznie zdobione figurki gipsowe z motywem wielkanocnym, które zabrały do domu.
Dla najmłodszych zorganizowano salę zabaw, gdzie znajdował się bajkowy kącik, warsztaty plastyczne, teatrzyk pacynkowy, zabawy ruchowe z chustą animacyjną Klanzy, malowanie twarzy, gry i zabawy stolikowe. Bawiącym się podczas zabawy towarzyszyły dwie urocze pszczółki.
Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do naszej szkoły.

Pozostałe zdjęcia: Dzień otwarty

Lidia Wantoch Rekowska