Podaj dalej ……….. książkę!

Większość z nas wie, że książka stanowi obszerne źródło wiedzy i już od najmłodszych lat uczy, bawi, rozwija intelektualnie i imponuje. Wie o tym również klasa Ie, która zafascynowana książkami dla młodzieży dostępnymi w naszej bibliotece szkolnej postanowiła w ramach akcji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zachęcić młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną z Tucholi i okolic do czytania. Hitem okazały się New York Times Bestseller’y z serii ZATRACENI Rachel Van Dyken, czyli Utrata, Toxic i Wstyd . „Utrata” (tom 1) została również nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura młodzieżowa. W tej części poznamy Gabe’a i Lisę, którzy staną się głównymi bohaterami kolejnych tomów. I o ile Utrata jest pełna romantycznych opisów i często wzrusza czytelnika, to kolejne tomy są bardziej mroczne, pełne życiowych tragedii , dramatów i destrukcji.

Kolejną ciekawą pozycją wybraną przez klasę Ie była seria: Na krawędzi J.A. Redmerski, czyli Na krawędzi nigdy oraz Na krawędzi zawsze. Polecamy tę serię czytelnikom lubiącym wątek miłosny, zarówno w aspekcie romantycznym, jak i wymagającym wielu poświęceń i poszukiwań. To powieść drogi, książka o miłości, namiętności, życiu chwilą i w zgodzie ze sobą. Historia Andrew i Camryn otwiera nam oczy na to, jak ważne jest podążanie za swoimi pragnieniami i jak intensywne, namiętne, kolorowe, ale także pełne bólu bywa życie.

Uczniowie z klasy Ie przygotowali krótkie prezentacje dotyczące w/w książek i udali się do swoich rówieśników z gimnazjum powiatowego celem zachęcenia ich do czytania literatury młodzieżowej. W szkolnych gablotach oraz w klasach jak również na słupach informacyjnych w mieście zostały umieszczone ulotki zachęcające do sięgania po „fajne” książki, których w naszej bibliotece szkolnej dzięki przystąpieniu do programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa nie brakuje.