Jak oni śpiewają …… w języku obcym

Dnia 13 grudnia 2016 r. w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się III POWIATOWY KONKURS ŚPIEWANIA KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W JĘZYKU OBCYM NAUCZANYM W SZKOLE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORAZ GIMNAZJALISTÓW POWIATU TUCHOLSKIEGO TUCHOLSKIEGO.
Zmagania uczestników oceniała komisja w składzie:
Piotr Czarnecki – przewodniczący; z zawodu i z wykształcenia muzyk, nauczyciel gry na instrumentach klawiszowych w Tucholskim Ośrodku Kultury;
Dariusz Krygowski – nauczyciel w Zespole Szkół Leśnych i Agrotechnicznych. Muzyk, solista, członek zespołu;
Mariusz Witkowski – z wykształcenia filozof oraz anglista; nauczyciel języka angielskiego w Gimnazjum Nr 1 w Tucholi.
W konkursie wzięło udział 23 uczniów z dziesięciu szkół powiatu tucholskiego. W kategorii „Szkoła Podstawowa” 13 uczestników z 5 szkół podstawowych konkurowało o uznanie Jury, natomiast w kategorii „szkoły gimnazjalne” zgłosiło się 10 uczestników z 5 szkół.

Uczestnicy konkursu śpiewali kolędy i pastorałki w języku angielskim i niemieckim, które wcześniej przygotowali ze swoim opiekunem. Ocenianiu podlegało: ogólne wrażenie artystyczne, wymowa w języku obcym, interpretacja oraz intonacja.

Wyniki finału:

SZKOŁY PODSTAWOWE POWIATU TUCHOLSKIEGO

I miejsce: Klaudia Szypryt (ZS w Żalnie) „Leise rieselt der Schnee“
II miejsce: Julia Januszewska (SP Kiełpin) „Polish Christmas Eve”
III miejsce: Julia Sikorska (ZS w Żalnie) „O du fröhliche“

SZKOŁY GIMNAZJALNE POWIATU TUCHOLSKIEGO

I miejsce: Martyna Zemke (ZSO w Tucholi) “Santa Baby”
II miejsce: Julia Warmke (Gimnazjum nr 1 w Tucholi) „Mary Did you know?”
III miejsce: Dominika Konkolewska (Gimnazjum nr 1 w Tucholi) „White Christmas”

Komisja postanowiła dodatkowo wyróżnić: Emilię Urban (Gimnazjum nr 1 w Tucholi) za wykonanie „Santa tell me” oraz Mateusza Drelicha (SP nr 5 w Tucholi) za „Santa Claus is coming to town”.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Tucholi, pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki.
Organizatorzy konkursu – nauczyciele języków obcych w Gimnazjum nr 1 w Tucholi – serdecznie dziękują uczniom, nauczycielom / opiekunom oraz komisji za pracę włożoną w przygotowanie do konkursu.