Browse Author: Mariusz Witkowski

XVI POWIATOWA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 15 grudnia 2016 roku odbyła się Olimpiada Języka Angielskiego dla najlepszych uczniów z powiatu chojnickiego i tucholskiego. Olimpiada została zorganizowana przez nauczycieli języka angielskiego z  II Liceum Ogólnokształcącego w Chojnicach. Z każdej szkoły gimnazjalnej można było wytypować jedynie pięcioro najlepszych uczniów. Nasza szkoła była reprezentowana przez Huberta Korthals z klasy 1b, Aleksandrę Jaroch z klasy 1d, Barbarę Pochwałowską i Izabelę Wasiliew z klasy 2b oraz Oliwię Sankiewicz z klasy 3b.

 Olimpiada składała się z dwóch etapów. Pierwszy etap to pisemny test, w którym uczniowie zmagali się z zadaniami testującymi znajomość słownictwa, gramatyki, rozumienia ze słuchu i tekstu pisanego. Sześciu najlepszych uczniów awansowało do drugiego etapu, w którym musieli wykazać się umiejętnością prowadzenia rozmowy na podstawie wylosowanego zdjęcia. Wśród tej szóstki były dwie nasze uczennice Izabela Wasiliew oraz Oliwia Sankiewicz. W wyniku werdyktu 9-osobowej komisji Izabela Wasiliew zajęła II miejsce, a Oliwia Sankiewicz uplasowała się na IV pozycji. W konkursie brało udział 38 uczniów.

Uczniowie mieli również okazję spotkać się z uczniami II LO w Chojnicach i zwiedzić budynek szkoły. Zwycięzcy wyjechali z cennymi nagrodami, a wszyscy uczestnicy z symbolicznymi pamiątkami.

WYNIKI KONKURSU:

  1. Ewa Stoltman 60 pkt
  2. Izabela Wasiliew 49 pkt
  3. Marcin Kołodziejski 48 pkt
  4. Oliwia Sankiewicz 43 pkt
  5. Remigiusz Wierzbicki 42 pkt
  6. Anna Słomińska 41 pkt