Browse Author: Jolanta Lorczak

Wojaże językowe, czyli… „Tuchola” w Londynie.

W ostatnim tygodniu lutego br. grupa uczniów z Gimnazjum nr 1 w Tucholi wraz z gimnazjalistami z Radziejowa wyruszyła autokarem na sześciodniowe warsztaty językowe do Londynu. Organizatorką wyjazdu we współpracy z biurem turystycznym ATAS, była Jolanta Lorczak – nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum nr 1 w Tucholi. Wyjazd na Warsztaty Językowe daje możliwość poznania Londynu oraz konwersacji z prawdziwymi Brytyjczykami. Była to już druga podróż uczniów naszej szkoły do tego miasta i, jak orzekli uczestnicy, niezwykle udany. Uczniowie realizowali ciekawy program zwiedzania, rozwiązywali językowo-kulturowe łamigłówki w zeszytach ćwiczeń oraz zadania w postaci uzyskania różnorodnych informacji od Brytyjczyków, np. co myślą o swojej królowej. Program wycieczki był bardzo bogaty: przejście obok The Shakespeare’s Globe, The Monument, Tower Bridge, Tower of London, St. Paul’s Cathedral, zwiedzanie galerii Tate Modern, Millenium Bridge. Uczniowie mieli okazję przepłynąć statkiem po Tamizie, spacerować po Westminsterze, przejść obok Opactwa Westminster, Gmachów Parlamentu, Big Ben’a, Parku Św. Jakuba, Pałacu Buckingham. Zwiedzali Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, Muzeum Brytyjskie, Galerię Narodową, Muzeum of London Docklands. Gimnazjaliści spacerowali po ogrodach Kensington, Regent Street, Piccadilly Circus, Leicester Square, na Placu Trafalgar, chińskiej, a także biznesowej dzielnicy Canary Wharf. Mieli okazję przejażdżki London Eye, a także słynną kolejką bezzałogową DLR. Zakupowe szaleństwo odbywało się m.in. na Oxford Street oraz w M&M’s World. Z londyńskich atrakcji najbardziej podobał się Pałac Buckingham – najsłynniejsza rezydencja Królowej Elżbiety II. Zachwycano się również twierdzą Tower, a także miejscami związanymi a filmem „Harry Potter”. Uczniowie byli bardzo pozytywnie zaskoczeni, że londyńczycy są bardzo mili podczas rozmów z nimi i chętnie wyjaśniają im różnorodne zagadnienia. Gimnazjaliści z Tucholi i z Radziejowa bardzo się zaprzyjaźnili, dowodem były łzy przy rozstaniu, a panie nauczycielki musiały obiecać, że się jeszcze spotkamy w tym roku szkolnym. Zadowolone miny uczestników świadczyły o udanej wyprawie, którą pewnie powtórzymy w przyszłości dla następnych uczniów.