Browse Author: Ewelina Nowak

Stop narkotykom

Na godzinie wychowawczej rozmawialiśmy o narkotykach. Celem tej lekcji było zachęcenie do otwartego mówienia o problemach, zapobieganiu oraz uświadamianiu, dlaczego niektórzy sięgają po narkotyki i jakie są tego skutki. Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w tych lekcjach.

Przeciw agresji i przemocy

W ramach NPRC została przeprowadzona lekcja wychowawcza na temat „Porozmawiajmy o przemocy”. Celem tjej  było uświadamianie uczniom różnicy między agresją a przemocą, wskazanie uczniom sytuacji ofiar przemocy i zrozumienie jej potrzeb oraz rozwijanie umiejętności empatii.

Literackie schody

Uczniowie klasy 3d wraz z wychowawcą realizowali projekt „Literackie schody” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Młodzież wypożyczała książki ze szkolnej biblioteki. Kolejnym krokiem było wybranie najlepszych według uczniów cytatów z poszczególnych pozycji, które zostały spisane przez nich na kartki. Następnie zrobiono ksero okładek książek. Na koniec cytaty razem z okładką zostały umieszczone na schodach na szkolnym korytarzu. Celem akcji było podzielenie się z kolegami i koleżankami z innych klas tytułami książek o różnej tematyce oraz zachęcenie ich do przeczytania literatury, którą wybrała klasa 3d.