Browse Author: admin

NABÓR UNIWERSYTET PIERWSZEGO WIEKU 2017/2018!

Uniwersytet Pierwszego Wieku przy Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi ogłasza nabór na zajęcia. Inicjatywa adresowana jest do uczniów szkół podstawowych z powiatu tucholskiego oraz sąsiadujących, którzy są w wieku od 6 do 12 lat.

Celem Uniwersytetu jest zachęcanie dzieci do nauki i poznawania świata, inspirowanie ich do odkrywania i rozwijania swoich pasji, rozwijanie dziecięcej ciekawości, intelektu oraz twórczego potencjału, dostarczenie mądrej rozrywki.

Tematyka obejmuje różne dziedziny wiedzy, jak: matematyka, fizyka, chemia, astronomia, ekonomia, metody sprawnego uczenia się itd.

Dostosowane do wieku uczestników atrakcyjne formy przekazywania wiedzy, a do prowadzenia zajęć zaprosiliśmy najlepszych nauczycieli z całej Polski. Podział na grupy wiekowe będzie zależał od liczby uczestników.

Nabór rozpocznie się 1 września i potrwa do końca miesiąca.

Opłata za zajęcia:

– wpisowe 10 zł,
– czesne I semestr 60 zł,
– czesne II semestr 60 zł.
Opłaty proszę dokonywać dopiero po spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się pod koniec września lub na początku października. Informację o spotkaniu otrzymają Państwo za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Deklarację uczestnictwa dziecka w zajęciach można pobrać ze strony internetowej WSZŚ w Tucholi (www.wszs.tuchola.pl), a następnie dostarczyć ją za pośrednictwem Poczty Polskiej albo maila: abk-wszs@tuchola.pl.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i wygasającego Gimnazjum nr 1 w Tucholi

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września 2017 r.
dla klas I, IV, VII oraz „0” o godzinie 9
natomiast dla klas II i III gimnazjum o godzinie 8
00 .
Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że oddział „0” będzie czynny od godziny 6
30.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi

Rekrutacja do klas sportowych

Uwaga kandydaci do klas sportowych! W środę 29.03.2017 o 16.30 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi odbędzie się spotkanie organizacyjne z Panem Dyrektorem Leszkiem Nurczyńskim. Wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszamy.

sportowa

Lista uczniów zakwalifikowanych do oddziału sportowego w roku szkolnym 2016/2017:

DZIEWCZYNY:

1. Pałubicki Szymon
  2. Pietrzak Kacper

Strona w budowie

W związku z reorganizacją naszej szkolnej strony informujemy, że wkrótce pojawią się na niej nowe informacje, a archiwalne fotografie oraz wpisy o minionych wydarzeniach również, stopniowo, będą na tę stronę przenoszone.

Co nauczyciel języka angielskiego może przywieźć z Finlandii?

W dniach od 21 do 25.09.2015r. wraz z innymi nauczycielami języków obcych przebywałam w Finlandii, zorganizowanym w ramach projektu „Coaching i Tutoring w stronę nowoczesnej pracy dydaktycznej”. Celem wizyty było m. in. podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli, zwiększenie kompetencji językowych oraz zapoznanie się z systemem edukacji Finlandii i metodami pracy nauczycieli fińskich. Po dotarciu na miejsce przeznaczenia czyli Helsinek udaliśmy się do Lumon Lukio, gdzie dyrektor szkoły wraz z uczniami zapoznał nas z systemem edukacji Finlandii oraz z działalnością tamtejszej placówki oświatowej. Continue Reading